Bilder på Facebook – kun synlig for utvalgte

Skolestart! Bildedeling på Facebook?
Her er et tips til hvordan du sørger for at kun utvalgte kan se bildet eller videoen du deler.

Barnehage- og skolestart … og bilder av stolte skolebarn (gjerne med klassekamerater i bakgrunnen) spres på Facebook.

Tenk over hvem som ser bildene av barna dine. Med vennelister på Facebook kan du lage lister av kun de vennene du synes det er greit at ser bildet du la ut.

Her er en oppskrift på hvordan du gjør dét.

PS. Husk også å ikke tagge bilder av andre barn med deres foreldre uten å spørre om lov. Gjør du dette blir bildet mest sannsynlig synlig for alle vennene av den du tagger – med mindre de har stilt inn noe annet, noe veldig få har funnet ut av hvordan de gjør.

Forfatter: Johannes

Grunnlegger og daglig leder i Brainify, med 26 års erfaring som designer, konseptutvikler, prosjektleder, forretningutvikler og innholdsprodusent for kunder som Stortinget, Posten, Aker Solutions, Dagsavisen, Morgenbladet, Vårt Land, Redd Barna og Norad i tillegg til mange mindre bedrifter og frivillige organisasjoner.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: