Kreativt team

I dag jobbet jeg i kreativt team med min nye AD-makker; Helene (4). Resultatet ble innovativt og uvanlig.

I kveld da jeg skulle legge min 4-åring minnet hun meg på at jeg hadde lovet henne at hun skulle få hjelpe meg på jobben en dag. Så jeg tenkte; «hvorfor ikke akkurat nå … når du egentlig skulle ha sovet?»

Vi satt igang med idéstorming, med en ren designjobb jeg holde på med i disse dager; skolebrosjyre for Danvik Folkehøgskole. Oppgaven var å finne på en bra forside på en slik «bok» om skolen.

Jeg forklarte Helene (4) hva en folkehøgskole er og hva de ungdommene som går der liker å gjøre … jeg ga henne rett og slett en muntlig brief. Deretter satt vi igang ved at jeg stilte spørsmål og hun svarte ivrig, mens jeg skisset.

Hun ble veldig stolt av resultatet, og ligger akkurat nå med det på puta si for å kunne drømme om det i natt:

Skisse på brosjyreforside

Som dere ser:

  • Ei prinsesse («for det liker jenter») som sier «Det er gøy på Danvik!»
  • En prins («for det liker gutter») som sier at han også vil gå på skolen
  • De står begge foran et flott slott som har et fint flagg
  • Og så er det selvsagt sol og skyer på himmelen, og en blomst på bakken.

Hun ble som sagt uhyre fornøyd med resultatet og fikk lov til å signere verket selv.

Så får vi håpe på at hun kjenner målgruppen godt nok, og at, ikke minst, Danvik Folkehøgskole er tøffe nok til å gå for det litt uvanlige forslaget vi sender dem.

Til slutt et bilde av min nye Art Director:

AD Helene H.H. med skissa si
AD Helene H.H. (4) med skissa vår.

Forfatter: Johannes

Grunnlegger og daglig leder i Brainify, med 26 års erfaring som designer, konseptutvikler, prosjektleder, forretningutvikler og innholdsprodusent for kunder som Stortinget, Posten, Aker Solutions, Dagsavisen, Morgenbladet, Vårt Land, Redd Barna og Norad i tillegg til mange mindre bedrifter og frivillige organisasjoner.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: